Centrum Mobilních Domů

WOODCON / CENTRUM MOBILNÍCH DOMŮ

> AKTUALITY

17.2.2014 NOVÉ MONŽOSTI UŽITÍ MOBILNÍCH DŘEVOSTAVEB

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby iDnes.cz zveřejnilo v listopadu 2013 článek „Plovoucí pasivní dřevostavby. Životní sen se vám splní za šest týdnů“. Článku zmiňuje Slovenské architektonické studio eXworks, které se specializuje na stavbu typových plovoucích domů. Základem domu je železobetonový ponton s polystyrenovým jádrem. Domy se staví z prefabrikovaných panelů, které se montují přímo na pontonu. Technologie montované dřevostavby umožňuje rychlou a přesnou výstavbu. Nejčastěji se na ponton navrhují nízkoenergetické či pasivní domy s dřevěnou rámovou konstrukcí. Domy jsou vhodné pro celoroční užívání. Odvětraná fasáda je vyrobena ze sibiřského smrku nebo z cementotřískových desek. Hliníková okna mají izolační trojsklo. Terasa je z akátového dřeva a je odolná proti vlhkosti, houbám a dřevokaznému hmyzu. Toto je další důkaz variability použití mobilních dřevostaveb. Článek v plném znění naleznete zde >>

3.1.2014 STAVBA DOMU Z CLT PANELŮ AGROP/NOVATOP

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Zahájili jsme výrobu největšího jednomodulového domu 56m2 o rozměrech 12,50x4,50m. Nosná konstrukce je tvořena kombinací třívrstvých masivních dřevěných CLT panelů a KVH profilů. Spoje jsou realizovány systémem kónických dlabů a čepů, což je zárukou vynikajících staticko-mechanických vlastností. Na přání je možné použít panely v pohledové kvalitě a vytvořit tak 100% přírodní vzhled interiéru.

10.12.2013 ŠPINDL MOTION - komerční patrová budova (druhá část)

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Jak jsme informovali v předchozí aktualitě, naše společnost WHB s.r.o. (Wood House Building) se stala subdodavatelem komerční modulové dřevostavby ŠPINDL MOTION na spodní stanici lanovky Hromovka ve Špindlerově Mlýně. Jedná se o dřevostavbu s klasickou sandwichovou konstrukcí, ve které nosný skelet tvoří lepené BSH vazníky dovezené pro tuto akci z Rakouska. Stěny jsou montovány systémem suché výstavby Fermacell, přičemž samotné sádrovláknité desky Fermacell 12,5mm jsou zdvojeny z důvodu požadavku na zvýšené požární odolnosti. Fasádu tvoří systém THERMOWOOD z tepelně upravené borovice. Okna a dveře jsou hliníkové. Stavba dřevostavby započala 14. října a má být dokončena a předána 14.12.2013, aby mohla sloužit jako půjčovna lyží a obchod před zahájením zimní sezóny 2013-2014. V příloze Vám přinášíme několik fotografií z průběhu stavby, o jejímž dokončení Vás budeme informovat.

14.11.2013 ŠPINDL MOTION - komerční patrová budova (první část)

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Naše společnost WHB s.r.o. vyhrála výběrové řízení jakožto subdodavatel komerční modulové dřevostavby pro Skiareál Špindlerův mlýn pod obchodní značkou ŠPINDL MOTION. Stavba je situována na spodní stanici lanovky Hromovka. Jedná se o klasickou dřevostavbu, s konstrukcí z atypických lepených vazníků tl.120cm. Celá stavba je umístěna na betonových patkách překlenutých ocelovými traverzami s navařenými kotvami ve tvaru U, do kterých jsou lepené vazníky uchyceny. Montáž dřevostavby započala 14. října, přičemž dokončení a předání proběhlo 14.12.2013. Toto je důkaz vysoké rychlosti a efektivity výstavby. V příloze Vám přinášíme několik fotografií ze zahájení stavby, o jejímž průběhu vás budeme průběžně informovat.


01.11.2013 DŘEVOSTAVBA BLOCK - realizace v ČR

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Během listopadu jsme dokončili realizaci mobilní dřevostavby Block Basic 9x4,5 m - zastavěná plocha 41m2, užitná plocha 34m2, dispozice 1 + kk. U modelové řady Block je charakteristický nadčasový design a čistá kubická architektura. Klíčovými konstrukčními prvky jsou rovná střecha se sklonem 1° potažená hydroizolační Fatrafol, která je skrytá za atikou. Fasáda je tvořena z cementotřískových desek Cetris Basic v kombinaci z roštovým fasádním obkladem Rhombus ze sibiřského modřínu natřeným ochrannou olejem OSMO z UV faktorem. Moderní vzhled doplňují celohliníková okna v efektní šedé barvě, která výborně korespondují s cementotřískovými deskami Cetris. Po sérii pěti domů Block 9x4,5m pro našeho obchodního partnera ze SRN se nám podařilo prodat i tento typ v ČR. Dům je umístěn v Šestajovicích u Prahy. V přiložené fotogalerii vám přinášíme několik snímků z přepravy.


16.10.2013 MOBILNÍ DŘEVOSTAVBA NATUR 2+kk - realizace individuálního projektu

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Naše společnost WoodCon byla vybrána jakožto dodavatel rekreační mobilní dřevostavby NATUR 11x4m navržené Ing. Arch. Janou Zacharovou. Novostavba mobilní dřevostavby je umístěna nedaleko Sázavy nad Sázavou. Hlavním aspektem výběru dřevostavby NATUR byla její architektura a snaha o zachování přírodního vzhledu s prvky moderního designu – to vše za použití špičkových materiálů a technologií. Klíčovými konstrukčními prvky jsou sedlová střecha s falcovanou střešní krytinou Satjam Rapid se sklonem 20° a roštový fasádní systém Rhombus ze sibiřského modřínu. Oproti standardnímu projektu byly upraveny velikosti a umístění oken. Značná pozornost byla věnována barevnému sladění exteriéru domu: falcovaná střešní krytina Satjam Rapid v šedé barvě, plastová okna s trojitým zasklením s barvou rámů antracit a dřevěná fasáda ze sibiřského modřínu systém Rhombus ošetřená olejovou ochranou lazurou OSMO Patina také v šedé barvě. Mobilní dřevostavba je vybavena krbovými kamny na dřevo s komínem s funkcí kouřovodu. Více fotek naleznete v sekci realizace.


23.04.2013 NOVINKY VE STAVEBNÍM ZÁKONĚ 2013

Stávající zákon v § 2 odst. 3 definuje stavbu jako stavební dílo, které vzniká stavební nebo montážní činností bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání. V pojmu stavby nebylo výslovně upraveno, že za stavbu se považuje také výrobek, který plní funkci stavby. Aniž by byl tento druh stavby pojmově vymezen, stavební zákon v § 103 a 104 stanovil, kdy výrobky, které plní funkci stavby, lze realizovat bez stavebního povolení i bez ohlášení, a které vyžadují ohlášení. Podle novelizovaného § 103 odst. 1 by se již k realizaci stavby – výrobku, který plní funkci stavby, již nevyžadovalo ani ohlášení ani stavební povolení. Ale jak vyplývá z § 87 odst. 2 novely, tato stavba vyžaduje územní rozhodnutí nebo alespoň územní souhlas podle § 96 SZ.

Zákon č. 350/2012 Sb. s účinností od 1. ledna 2013 výrazně mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), a to tak, že se snaží ulehčit život nejen podnikatelské veřejnosti.

Mezi nejdůležitější změny, které novelizace přináší, patří například rozšíření okruhu staveb, které nevyžadují územní rozhodnutí ani územní souhlas. Rozšíří se také okruh staveb, které nevyžadují stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu (všechny energetické přípojky, všechny výrobky plnící funkci, reklamní zařízení atd.).

SHRNUTÍ: PŘI POŘÍZENÍ MOBILNÍHO DOMU NEBO DŘEVOSTAVBY - VÝROBKU PLNÍCÍHO FUNKCI STAVBY - BUDE STAVEBNÍK UMÍSTĚNÍ NA POZEMEK REALIZOVAT NA ZÁKLADĚ ÚZEMNÍHO ROZHODNUTÍ NEBO ÚZEMNÍHO SOUHLASU.

Jedná se o výraznou administrativní úlevu oproti původně vyžadovanému režimu ohlášení stavby.


18.04.2013 CAMP LIŠCÍ FARMA & MOBILNÍ DŘEVOSTAVBY WoodCon

Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Mobilní dřevostavby Zákazníkům, kteří zvažují pořízení mobilního domu/dřevostavby od naší společnosti, nabízíme možnost se za zvýhodněných podmínek ubytovat v jedné ze dvou dřevostaveb v holidayparku Liščí Farma ve Vrchlabí v Krkonoších (www.liscifarma.cz)

Do tohoto kempu jsme dodali první dva mobilní domy/dřevostavby, přičemž v následujícím roce bude realizováno celkem 8 domů určených k celoročnímu provozu.

Pro více informací nás kontaktujte na tel. 603 26 26 72, nebo email dvorak@wood-con.cz>> Více fotografií naleznete v sekci Realizace.

27.02.2013 00:00:00 AKČNÍ NABÍDKA - vozorová mobilní dřevostavba 2+kk v maximální výbavě

Mobilní dřevostavby Nabízíme k prodeji vzorovou mobilní dřevostabu modelové řady NATUR v nejluxusnějším provedení vč. kompletního vybavení - sanita, kuch.linka, spotřebiče, komínový systém + krbová kamna, terasa, vchodová podesta atd.

- Rozměr: 9,75x4,25m
- Zastavěná plocha: 41m2
- Obytná plocha: 34m2
- Dispozice: 2+kk

Dům byl jeden rok úžívám k prohlídkám a je bez sebemenších stop užívání.

Na dům nabízíme slevu 150.000,- Kč, přičemž cena po slevě je 817.000,- Kč + DPH.
>> Více informací v sekci Akční nabídky.

02.02.2011 00:00:00 AKTUÁLNĚ: MOBILNÍ FASTFOOD - koncept gastro provozoven

Mobilní dřevostavby Představujeme koncept modulárního systému mobilních dřevostaveb z ekologických materiálů využitelného pro provozovny typu fastfood, cafeterie, bageterie atd.

Koncept je navržen tak, aby byly splněny veškeré hygienické požadavky pro přípravu a skladování potravin, přičemž je tvořen třemi moduly:


- ZÁKLADNÍ MODUL sloužící jako přípravna produktů vč.skladovacích prostor s možností pultového prodeje. Dále je zahrnuto zázemí pro personál a sociálním zařízení pro zákazníky.

- INTERIÉROVÝ MODUL sloužící jako zázemí pro zákazníky při konzumaci produktů.

- STŘEŠNÍ MODUL rozšiřující kapacitu celého zařízení v letních měsících.

Další informace budou průběžně doplňovány.

V případě zájmu o kalkulaci na míru nás prosím kontaktujte na dvorak@wood-con.cz nebo tel. 603 262 672. m