Centrum Mobilních Domů

CELOROČNÍ MOBILNÍ DOMY A DŘEVOSTAVBY WOODCON

> Konstrukční materiály

Mobilní domy

Nosný systém - skelet

Nosný skelet dřevostaveb WoodCon tvoří samonosná konstrukce z KVH profilů spojovaných systémem kónických rybin a dlabů/čepů.

Každá konstrukce dřevostaveb WoodCon je individuálně navržena do 3D modelu a následně staticky zoptimalizována. Samotnou výrobu zajišťují CNC dřevoobráběcí stroje Hundegger. Konstrukce je následně vyplněna ekologickou minerální izolací a oboustranně opláštěna sádrovláknitými konstrukčními deskami.

Klíčovým prvkem konstrukčního systému je nadkrokevní skladba střešní konstrukce, která umožňuje v interiéru ponechat odhalené střešní krokve v pohledové kvalitě.

Volbou vhodných tepelných izolací a separačních folií lze zvolit jak difúzně uzavřenou, tak difúzně otevřenou skladbu obvodových konstrukcí.
Dřevostavby Wood-con

Mobilní dřevostavby
Mobilní dřevostavby
Mobilní dřevostavby
Mobilní dřevostavby
Mobilní domy

Konstrukční desky - opláštění skeletu

Skelet mobilních domů a dřevostaveb WoodCon je oplášťován konstrukčními deskami:

- Sádrovláknité desky FERMACELL pro stropní konstrukci, obvodové stěny a příčky
- Ekologické OSB desky pro podlahový rošt

Sádrovláknité konstrukční desky FEMRACELL

Mobilní dřevostavby
Desky se skládají ze sádry a papírových vláken, která se získávají recyklací. Na výrobních linkách řízených počítačem se po přidání vody a bez dalších pojidel stlačuje homogenní směs těchto dvou přírodních surovin pod vysokým tlakem na pevné desky, které se suší a řežou na příslušné formáty. Jedná se o inovační a ekologicky nezávadný výrobní postup s nejpřísnější kontrolou kvality.

V tuto chvíli se bezesporu jedná o nejmodernější a nejpropracovanější vnitřní obkladový systém výrobce FERMACELL - řada testů státních i nezávislých institutů potvrzuje: konstrukce FERMACELL jsou vyráběny racionálně a poskytují nejvyšší míru pevnosti, ochrany proti požáru a hlukové a tepelné izolace.

OSB desky KRONOSPAN Superfinish ECO

Mobilní dřevostavby
Tyto desky jsou využívány pod nášlapnou vrstvou v podlahové skladbě. Vyrábějí z kvalitního jehličnatého dřeva. Převažující dřevinou je smrk, částečně se využívá i borovice. Tenké a velkoplošné třísky se šetrně vysuší, nanesou syntetickými pryskyřicemi a stanoveným podílem parafinové emulze. Lisování desek probíhá v nepřetržitém procesu kontinuálního lisování při spolupůsobení vysokých tlaků a teplot. Mimořádně dobrých mechanických vlastností je dosaženo jak výběrem vhodného zdravého dřeva, tak definovaným tvarem dřevěných třísek a zejména pak orientovaným vrstvením do tří na sebe navzájem kolmých vrstev. Oproti výrobě standardních OSB desek se používá výhradně pojivo na bázi polyuretanových pryskyřic, které neobsahuje žádný formaldehyd. Obsah této látky se tak redukuje na jeho úroveň obsaženou v dřevní hmotě v přírodě a OSB SUPERFINISH® ECO se tak stává plnohodnotným materiálem vhodným i pro veškeré aplikace v interiérech a nábytkářském průmyslu.
Mobilní domy

Ekologické tepelné izolace

Minerální vlna KNAUF

Dřevostavby Wood-con Izolace ze skelné minerální vlny byla vždy považována za nejlepší izolační materiál z hlediska dopadu na životní prostředí. Hlavními surovinami použitými na výrobu jsou křemičitý písek a recyklované sklo - obnovitelné a hojně se vyskytující přírodní zdroje. Když společnost Knauf Insulation před několika lety představila ECOSE Technology, revoluční technologii bezformaldehydového pojiva, byli jsme první, kdo přidal přírodní pojivo z rychle obnovitelných zdrojů namísto chemikálií vyrobených z ropy.

Polyuretanové izolační panely DEKPIR

Mobilní dřevostavby
Izolaci stropu tvoří polyuretanové izolační panely systému TOPDEK, jenž má dvojnásobné izolační vlastnosti oproti klasické minerální izolaci. Izolační jádro z tuhého polyuretanu, je bez CFC a HCFC a plně vyhovuje Protokolům o ozónu ze summitu v Montrealu a Kyoto. Ze zdravotního hlediska jsou produkty plně ošetřeny teplem tvrzenými polymery (příčná vazba), které za běžných podmínek neuvolňují škodlivé výpary a jsou bezpečné při manipulaci. Z hlediska životního prostředí produkty během své životnosti neuvolňují škodlivé plyny, ani se nelouhují do okolního prostředí. Jako jedny z nejúčinnějších izolantů, které jsou ve stavebnictví k dispozici, aktivně přispívají k úspoře energie, a tím snižují podstatně emise oxidu uhličitého.
Mobilní domy

Fasádní systémy

Varianta 1: Provedení BLOCK

Dřevostavby Wood-con Varianta BLOCK je tvořena kombinací:

- Fasádní palubkový obklad (Smrk) opatřený ochrannou olejovou lazurou OSMO (cca 15 barev)
- Cementotřískové fasádní desky CETRIS Basic (šedé - nebarvené)

Varianta 2: Provedení CLASSIC

Dřevostavby Wood-con Varianta CLASSIC je tvořena kombinací:

- Pastovitá fasádní omítka (v libovolné barvě dle přání zákazníka)
- Fasádní palubkový obklad (Smrk) opatřený ochrannou olejovou lazurou OSMO (cca 15 barev)

Varianta 3: Provedení NATUR

Dřevostavby Wood-con Varianta NATUR je tvořena kombinací:

- Roštový fasádní profil RHOMBUS (Modřín - nelazurovaný)
- Cementovláknité fasádní desky CEMBRIT Patina (barvené)

Mobilní domy a dřevostavby WoodCon jsou nabízeny se třemi variantami fasádních systémů: BLOCK, CLASSIC a NATUR.
Mobilní domy

Střešní a okapové systémy

Varianta 1: Vlnovková krytina DEKMETAL Maxidek (standardní provedení)

Dřevostavby Wood-con MAXIDEK je velkoformátová plechová střešní krytina s dokonalou imitací klasických tašek. Oproti klasickým taškám nabízí širokou paletu barevného i materiálového provedení, téměř bez limitů. Je jen na představě investorů a architektů, jakou barvu či materiál zvolí a vytvoří nestandardní řešení střechy, která upoutá pozornost. MAXIDEK je možno vyrobit v rámci modulu velmi variabilně a to jak délky jednotlivých tabulí, tak také výšky samotného modulu krytiny.


Varianta 2: Falcovaná krytina SATJAM Rapid (příplatkové provedení)

Dřevostavby Wood-con Rapid je střešní krytina, která svým vzhledem připomíná falcovanou střešní krytinu, tedy krytinu s dvojitou stojatou drážkou. Montáž této střešní krytiny je však mnohem jednodušší, rychlejší a tím i cenově dostupnější. Střecha získá díky provedení krytina a díky široké paletě barev a povrchových úprav efektní vzhled, zapadající jak do moderní zástavby, zároveň ale připomíná klasickou falcovanou střešní krytinu a může tak velmi dobře zapadnout i do historické zástavby.


Varianta 3: Střešní hydroizolační folie FATRAFOL

Dřevostavby Wood-con Systém je je využíván k hydroizolaci budov s plochou nebo mírně šikmou střechou na stavbách obytných, veřejných, správních, průmyslových, zemědělských, sportovních apod. Střešní systém FATRAFOL-S je pro střechy jednoplášťové i dvouplášťové, větrané i nevětrané, s tepelně izolační vrstvou pod i nad krytinou, sklonité i bezespádé, pro střechy nepochůzné i pochůzné, s násypem kameniva nebo zeminy, se zahradní úpravou, zavodněním, apod.

Okapový systém DEKRAIN

Dřevostavby Wood-con Okapový systém DEKRAIN je určen pro odvodnění střech. Je charakteristický vysokou kvalitou použitých materiálů, variabilitou dodávaných komponent a taktéž snadnou montáží.
Okapový systém DEKRAIN je prováděn s naválkou žlabu do jeho vnitřní části, což přispívá ke zvýšení jeho estetiky a zároveň v případě přívalových dešťů značně omezuje návalové přelití přes hranu žlabu.
Mobilní domy

Výplně - okna, dveře

Plastová okna PFT

Šestikomorový profilový systém Zenit 76 se středovým těsněním a stavební hloubkou 76 mm v sobě spojuje donedávna zdánlivě nemožné – při velmi úzkých pohledových šířkách disponuje vylepšenou statikou a vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Dosahuje parametrů, které byly dříve očekávány pouze u systémů s mnohem větší stavební hloubkou, nabízí nové řešení větrání, možnost použití tepelně izolačních vložek a vlepovaných technologií. Je vhodný pro rekonstrukce i novou výstavbu včetně nízkoenergetických a pasivních domů.

V nabídce je celá řada variant:

- Dvojité / trojité zasklení
- Vnější barevná folie ("renolit") dle libovolného RAL odstínu
- Bezpečnostní zasklení
- Protihlukové zasklení atd.

Interiérové dveře SAPELI

Dokonalé zpracování dveří SAPELI vychází z použití nejmodernějších a práce týmu skutečných odborníků. Všechny produkty jsou pečlivě zkoušeny – například dveře pro použití v domácnostech jsou běžně podrobeny sérii 200 tisíc otvíracích cyklů. Nabídka zahrnuje 18 modelových řad a tisíce různých kombinací.
Mobilní domy

Vytápění - topení, TUV

Varianta 1: Elektrické konvektory AEG (standardní provedení)

Mobilní dřevostavby
Mobilní dřevostavby
Standardně jsou mobilní domy a dřevostavby vytápěny elektrickými nástěnnými konvektory AEG o výkonu 2,0kW, 1,5kW a 1,0kW s plynule nastavitelnou teplotou v rozsahu 7 - 30°C a možností omezení teplotního rozsahu. Konvektory jsou vybavené vysoce kvalitním ocelovým trubkovým topným tělesem s hliníkovými lamelami pro lepší předávání tepelné energie do okolí.

Varianta 2: Elektrokotel PROTHERM+radiátory KORADO (příplatkové provedení)

Mobilní dřevostavby
Mobilní dřevostavby
Základ vytápěcího systému tvoří Cu rozvody vedené v podlahové konstukci.
Topné agregáty jsou řešeny radiátory KORADO Klasik v kombinaci se závěsným elektrokotlem PROTHERM RAY. Alternativně nebo jako doplněk lze použít krbová kamna s výměníkem.

Varianta 3: Elektrické podlahové topení ECOFILM (příplatkové provedení)

Mobilní dřevostavby
Elektrické topné folie ECOFILM jsou určené pro elektrické velkoplošné stropní nebo podlahové vytápění interiérů. Hlavní předností je tloušťka topné folie – jen 0,4mm a schopnost vyhřívat v celé ploše. Tím je docíleného potřebného výkonu (80w/m2) už při nižších teplotách. Stavební konstrukce jsou tak méně tepelně namáhány a povrchová teplota je rovnoměrně rozložena.

Varianta 4: Komínový systém CIKO Nerez (příplatkové provedení)

Mobilní dřevostavby
Nerezový komínový systém CIKO je navržen a dodáván na míru dřevostavbám WoodCon (nižší výška, větší průměr). Jedná o vnější variamtu, která je vedena skrz obvodovou stěnu, přičemž celé tělo komínu je vně domu - ukotveno na fasádě. Třívrstvý komínový systém je vhodný k odvodu spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv.

+ Krbová kamna THORMA (příplatkové provedení)

Mobilní dřevostavby
Na výběr je široký sortiment kamen, krbových kamen a sporáků na tuhá paliva Thorma. Podle posledních poznatků zkoušek a výzkumu jsou kamna doplňována akumulačními prvky pro postupné předávání tepla do prostoru. Standardní a dlouhodobě vyzkoušená ohniště kamen pro spalování kusového dřeva pracují s vysokou účinností a ohniště můžete obnovit levnou a dostupnou sadou náhradních dílů.

Elektrický ohřívač TUV - bojler DRAŽICE (standardní provedení)

Mobilní dřevostavby
Zásobníkové tlakové ohřívače vody se smaltovanou ocelovou nádobou o objemu 125l. Elektrický ohřev je namontován na přírubě revizního otvoru spolu s hořčíkovou anodou jako pomocnou ochranou nádoby proti korozi. Zásobník je opatřen vnějším pláštěm z ocelového plechu v bílé barvě. Máloobjemové ohřívače mají plastový plášť. Izolaci tvoří polyuretanová pěna, která zaručuje nízké tepelné ztráty. Bojler je montován vodorovně nad dveře koupelny tak, aby zabíral co nejméně prostoru.
Mobilní domy

Instalace - elektro, voda

Mobilní modulové dřevostavby WoodCon jsou osazeny kompletní elektro a vodoinstalací dle aktuálně platných norem. Instalace reflektují požadavky na plnohodnotné trvalé obývání.

Elektroinstalace

Mobilní dřevostavby
Soustava Cu CYKY rozovdů je normována dle ČSN 341020. Proudové chrániče s hlavním vypínačem 32A, poskytují samostatné jištění pro el. troubu, el. konvektory, varnou desku, myčku, pračku a osvětlení.

Instalace standardně zahrnují zásuvky ABB Tango nebo Element, UTP a TV přípojky. Vzduchotechnika značky Multivac zajišťuje odvod vlhkosti z koupelny. Osvětlení je řešeno standardními nástěnnými svítidly nebo moderními LED diodovými pásy. V koupelně a na vnější fasádě jsou montována svítidla vlhkuvzdorná.

Vodoinstalace

Mobilní dřevostavby
Kompletní rozvody rozvody vody (PPR PN20) a odpadů (HT systém PP) zahrnují, elektrický bojler, koupelnové umyvadlo, kuchyňský dřez, myčku, pračku, sprchový kout a WC. Rozvody odpadů mají centrální vývod DN110. Rozvody vody mají hlavní uzávěr a uzávěr pro vypuštění okruhu v případě zazimování dřevostavby. Rozvody v podlaze jsou opatřeny extra izolací proti zamrznutí i při teplotách překračujících -20°C.
Mobilní domy

Vnitřní povrchové materiály

Varianta 1: Laminátové plovoucí podlahy KRONOTEX (standardní provedení)

Dřevostavby Wood-con Standardně jsou do dřevostaveb WoodCon pokládány kvalitní laminátové plovoucí podlahy německého výrobce KRONOTEX. Základem je řada Dynamic tl. 8mm, přičemž nabídka zahrnuje modelové řady až do tl. 12mm. Celkem se jedná o více než 50 různých dekorů.

Varianta 2: Vinylové podlahy FATRA (příplatkové provedení)

Alternativní podlahovou krytinou jsou odolné vinylové podlahy českého výrobce FATRA.

Nabízena je ucelená řada podlahových krytin:

- FatraLINO: PVC podlahová krytina vyráběna v rolích i dílcích, široká škála vzorů
- FatraTHERMOFIX: luxusní vinylové dílce, ve více než 50 dekorech dřeva, kamene a textilu
- FatraCLICK: plovoucí vinylová podlaha s patentovaným systémem Uniclick®

Keramická dlažba a obklady RAKO

Značka RAKO HOME reprezentuje ucelené sety obkládaček a dlaždic včetně bohatého sortimentu dekoračních a funkčních doplňků pro kompletní řešení koupelen, kuchyní a podlah bytových interiérů, balkonů, teras a bazénů v exteriéru. Z hlediska životního stylu je orientována na koncové uživatele s vysokými nároky na design i užitnou hodnotu nabízených materiálů.
Mobilní domy

Vnitřní vybavení - zřizovací předměty

Keramická dlažba a obklady RAKO

Zřizovací předměty koupelny jsou vždy vybírány a skládány dle individuálního výběru zákazníka na základě katalogů našich dodavatelů – hlavním dodavatel je nadnárodní velkoobchod RICHTER + FRENZEL (www.r-f.cz). V nabídce jsou nejen značky všech klíčových výrobců sanity a koupelnových doplňků, ale také privátní značky, které poskytují nepřekonatelný poměr ceny a kvality.