Centrum Mobilních Domů

MODULOVÉ DŘEVOSTAVBY / CELOROČNÍ MOBILNÍ DOMY

> Časté dotazy

ADMINISTRATIVNÍ A LEGISLATIVNÍ AGENDA - ZÁKLADNÍ INFO

Dřevostavby WoodCon jsou jak z legislativního tak technického hlediska plnohodnotnými rodinnými domy určenými k trvalému bydlení. V praxi tento fakt představuje následující skutečnosti:

- Stavba vyžaduje projektovou dokumentaci a povolení v režimu „Ohlášení stavby“ (resp. Stavební povolení pro stavby nad 150m2)

- Stavba podléhá klasickému kolaudačnímu rozhodnutí (resp. „Oznámení o užívání stavby“ pro stavby do 150m2)

- Stavba je zapsaná v KN a je opatřena číslem popisným (resp. číslem evidenčním v případě povolení jakožto rekreačního objektu)

- Stavbu lze použít jako zástavu a výstavbu tak financovat klasickým hypotečním úvěrem

- Na dodávku stavby lze použít sníženou sazbu DPH ve výši 15% (standardně 21% v případě povolení stavby jakožto rekreačního objektu)

JSOU DŘEVOSTAVBY WOODCON URČENÉ K TRVALÉMU BYDLENÍ?

Dřevostavby WoodCon plní veškeré technické požadavky a normy pro klasické rodinné domy.

jedná se především o následující vlastnosti:

- Dispoziční
- Tepelně-izolační
- Staticko-mechanické
- Požárně-bezpečnostní
- Hygienické

V praxi tak z hlediska technických norem a výše uvedených aspektů není (a nemůže být) rozdíl mezi našimi stavbami a například zděnými stavbami stavěnými na základovou desku.

JAK PROBÍHÁ VÝSTAVBA A DODÁNÍ NA POZEMEK?

Domy (resp. moduly) jsou zcela dokončeny ve výrobní hale.

Na pozemek realizace jsou dopraveny na speciálních návěsech (pomocí tahačů) a následně pomocí autojeřábu vyloženy a usazeny. Na pozemek majitele se tedy veze již dokončený dům, přičemž po usazení je stavba již pouze osazena vnějším osvětlením, okapy a komínovým systémem.

JSOU MOŽNÉ ÚPRAVY TYPOVÝCH PROJEKTŮ?

Drobné úpravy dispozice (posuny příček) či změny velikostí a pozic oken jsou možné a bezplatné.

Každý zákazník si v rámci tvorby projektové dokumentace upravuje parametry stavby tak, aby odpovídaly jeho požadavkům, orientaci na pozemku atd. Poměrně běžnou variantou jsou také zcela individuální projekty.

JAKÉ JSOU DODACÍ LHŮT DŘEVOSTAVEB WOODCON?

V závislosti na velikosti stavby se časová náročnost montáže pohybuje kolem 3-4 měsíců od zahájení výroby. Možné termíny zahájení výroby Vám rádi sdělíme emailem/telefonicky.